ماژول PFM AC-DC مبدل همراه با PFC

برای خرید تماس بگیرید

12 نفر در حال مشاهده این محصول هستند!

توضیحات

 
 

ماژول PFM AC-DC مبدل همراه با PFC

 
توضیح محصول
 
PFM در بسته‌بندی VIA یک تبدیل‌کننده 400 وات AC-DC بسیار پیشرفته است که در محدوده ورودی AC عمل می‌کند و یک خروجی ثانویه ایزوله و تنظیم شده با ولتاژ پایین اضافی ایمن (SELV) 24 ولت را تولید می‌کند.
این ماژول منحصربفرد با پروفیل بسیار پایین، تبدیل AC-DC، فیلترینگ یکپارچه و محافظت در برابر نوسانات ناگهانی را در یک فرم فاکتور نصب در شاسی یا PCB فراهم می‌کند.
PFM امکان یک استراتژی حرارتی دو طرفه و چندمنظوره را فراهم می‌کند که به طراحی حرارتی چالش‌های مختلف را به طرز چشمگیری ساده‌تر می‌کند.
هنگامی که با مؤلفه‌های تبدیل DC-DC و تنظیم کننده‌های جریان پایین Vicor در پایین‌جریان ترکیب می‌شود، PFM به مهندسان طراحی توان اجازه می‌دهد یک طراحی ساده و با ارتفاع کم را ایجاد کنند که سیستم نهایی خود را تفاوت‌انگیز می‌کند بدون این که به هزینه یا معیارهای عملکرد آسیب برساند.
 
ویژگی‌ها و مزایا:
 
• ورودی در محدوده (85 – 264 ولت AC)
• خروجی 24 ولت، تنظیم شده، ایزوله
• توان حداکثر 400 وات
• کارایی بالا
• فیلترینگ EMI داخلی
• گزینه‌های بسته‌بندی نصب در شاسی یا بر روی برد
• معماری کنترل تبدیل‌کننده همیشه روشن و خودحفاظت کننده
• خروجی SELV
• دو درجه دمایی شامل عملکرد تا منفی 40 درجه سانتیگراد
• بسته بندی مقاوم
• مدیریت حرارت چند منظوره
• ذخیره انرژی دومی نیمه‌جانبی ایمن و قابل اعتماد
• MTBF بالا (میانگین زمان بین خرابی)
• چگالی توان 140 وات در اینچ مکعب
• بسته‌بندی 4414
• ماژول ورودی AC Front-End ماژولی برای اصلاح خارجی و محافظت در برابر نوسانات (AIM™️ به صورت جداگانه به فروش می‌رسد)
 
 
 
 
PFM در بسته VIA یک تبدیل‌کننده AC-DC با بازدهی بالا است که از ورودی AC یکپارچه عمومی عمل کرده و باعث تولید یک خروجی ایزوله 24VDC SELV با تصحیح ضریب توان می‌شود. این قسمت کلیدی یک سیستم تامین برق AC-DC است.
ورودی به PFM در بسته VIA منبع AC موج مثبت مستطیلی با ضریب توانی که توسط ماژول حفظ می‌شود و همراه با هارمونی‌ها مطابق با استاندارد IEC 61000-3-2 است. فیلترینگ داخلی باعث پایبندی به استانداردهای مرتبط با کاربرد می‌شود.
این ماژول از ذخیره انرژی از سوی دوم (در خروجی SELV 24V) برای حفظ خروجی در طی قطع خطوط و کم‌توانی‌های ورودی استفاده می‌کند. در صورت نیاز، تنظیمات ولتاژ دقیق‌تر توسط تنظیم‌کننده‌های پایین‌جریانی (Downstream regulators) نیز فراهم میشود 
 
 
 
 
 
برای مقابله با ولتاژ‌های ورودی از شبکه AC جهانی (85 تا 264 ولت AC)، منابع تغذیه AC-DC سنتی (شکل پایین) از دو مرحله تبدیل توان استفاده می‌کنند:
1) مرحله افزاینده PFC برای افزایش ولتاژ از ورودی تسویه شده حداقل 85 ولت AC تا تقریباً 380 ولت DC؛ 
2) یک تبدیل کننده DC-DC از 380 ولت DC به یک خط 24 ولت.
کارایی مرحله افزاینده و منابع تغذیه تقلیل می‌یابد زیرا از خطوط AC جهانی با ولتاژ به حداقل 85 ولت AC عمل می‌کنند.
انتخاب فیوز ورودی
 
محصولات PFM در بسته VIA داخلی فیوز ندارند تا امکان انعطاف در پیکربندی سیستم‌های تامین برق فراهم شود. توصیه می‌شود که در سطح سیستم، برای ارائه حفاظت حرارتی در صورت خرابی فاجعه‌آمیز، فیوز خط ورودی انتخاب شود. فیوز باید با تطابق دقیق نیازهای سیستم و با ویژگی‌های زیر انتخاب شود:
– فیوز توصیه شده: Littelfuse 216 Series با جریان نامی 8A یا کم‌تر (معمولاً بیشتر از جریان حداکثر PFM در کمترین ولتاژ ورودی)
– ولتاژ نامی حداکثر (معمولاً بیشتر از حداکثر ولتاژ ورودی ممکن)
– دمای محیط
– ظرفیت شکست به مطابقت با نیازهای برنامه
– I2t ذوب نامی
 
 
توجه به اندازه اندازه خاص منبع اندازهپیشرانش PFM از یک توپولوژی سلول تطبیقی منحصر به فرد استفاده می کند که به طور دینامیک معماری پیشرانش را به ولتاژ خط AC می چیند. علاوه بر این، PFM از یک الگوریتم کنترل منحصر به فرد برای کاهش هارمونیک های خط AC استفاده می کند، اما باز هم به دست آوردن پاسخ سریع به شرایط بار دینامیکی که در نقاط خروجی DC به آن ارائه می شود. با توجه به این ویژگی های منحصر به فرد در پردازش توان، PFM می تواند نقائص در امپدانس منبع خط AC را نشان دهد که اگر نادیده گرفته شود، ممکن است منجر به عملکرد ناپایدار شود.
توصیه می شود که برای یک PFM تنها، اندازه اندازه خط منبع بیش از 1 میلی هنری برای ورودی AC یکپارچه 100 تا 240 ولت نباشد. اگر PFM تنها در ولتاژ نامی 240 ولت عمل می کند، امپدانس منبع می تواند به 2 میلی هنری افزایش یابد. برای هر یک از شرایط عملکردی پیشین، بهتر است محافظه کارانه عمل کرده و از مقادیر حداکثر اندازه، اندازه خط منبع پایین تر باقی بمانید. زمانی که چندین PFM در یک خط AC استفاده می شود، امپدانس باید بیش از 1 میلی هنری باشد، که در آن N تعداد PFM ها در مدار شاخه AC است، یا 2 میلی هنری برای عملکرد 240 ولت AC. مهم است که تمام منابع ممکن از امپدانس سری را در نظر بگیرید که شامل و محدود به ترانسفورماتورهای توزیع توان AC، امپدانس سیم بندی ساختار، راکتورهای خط AC و فیلترهای خط اضافی می شود. رفتار غیرخطی دستگاه های توزیع توان قبل از PFM ممکن است امپدانس حداکثر را کاهش دهد و نیاز به آزمایش برای اطمینان از عملکرد بهینه را داشته باشد.
اگر PFM برای استفاده در آرای بزرگ مورد استفاده قرار گیرد، بهتر است PFM ها در افق های چندگانه یا منابع مختلف گسترده شوند تا نیازهای امپدانس منبع را کمینه کنند یا در ولتاژ خط نزدیک به 240 ولت AC عمل کنند. در صورت استفاده از دستگاه های چندگانه در آرایی، باید با بخش کاربردهای Vicor تماس بگیرید تا در بازبینی برنامه به عنوان کمک کننده در مورد استفاده از چندین دستگاه در آرایی کمک کنند. 
 
 

تولید محصول

طول پکیج

عرض پکیج

نوع پکیج

ولتاژ ورودی

بازه نسبت

ولتاژخروجی 

حداکثر خروجی قدرت

درجه محصول

فیلد دلخواه

PFM

44

14

x

B6

M

24

D0

y

z

=PFM
Power Factor
Module

Length in
Inches x 10

Width in
Inches x 10

B = Board VIA
V = Chassis VIA

Internal Reference

C = –20 to 100°C
T = –40 to 100°C

A0 = Chassis/Always On
A4 = Short Pin/Always On
A8 = Long Pin/Always On

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ماژول PFM AC-DC مبدل همراه با PFC”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای خرید تماس بگیرید